Sedmohlások

 

Spevacky-zbor-1  

Sedmohlások je tu pre všetky spevavé deti. Predchádzajúce skúsenosti so spevom nie sú potrebné.

Sedmohlások je prípravný spevácky zbor, po jeho absolvovaní môžu deti pokračovať v Speváckom zbore Canens, ktorý pôsobí na našej škole už viac ako 30 rokov.

 

Obsah hodín:

Naučíme sa množstvo pekných piesní z ľudového i populárneho žánru, precvičíme si rytmus, správne dýchanie a spevácku techniku. Zoznámime sa aj s hudobnými nástrojmi a zahráme sa pekné hudobné hry.

Žiaci pravidelne vystupujú na podujatiach školy a uskutočňujú verejné koncerty.

 

Rozsah vyučovania:

Vyučovanie prebieha každý pondelok v čase od 15.30 do 17.00 hod. v priestoroch našej školy na Macharovej ulici č.1 v Petržalke. 

Rodičovský príspevok: 

Výška rodičovského príspevku na štúdium je 15 eur / mesiac.

 

 

Ako sa prihlásiť:

Počet detí je limitovaný, zarezervujte si svoje miesto  telefonicky na 0908 178 345, alebo zaslaním emailu na skola@szus-canens.eu

 

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na uvedené telefónne číslo. 

Tešíme sa na stretnutie! 

 

Z histórie prípravného speváckeho zboru Sedmohlások

V minulosti zbor tvorili deti, ktoré v rámci škôlky navštevovali  naše špeciálne hodiny zborového spevu. Pravidelne sa stretávali v priestoroch našej umeleckej školy a spoločne uskutočňovali koncerty pre rodičov. Zmenou legislatívy sme spoluprácu so škôlkami museli ukončiť. Deti postupne podrástli a časť z nich pokračuje v našom Speváckom zbore Canens. V súčasnosti by sme radi prípravný zbor obnovili a privítali medzi nami nové deti. Zborový spev je skvelým relaxom, medzi deťmi vznikajú často celoživotné priateľstvá, odnášajú si množstvo zážitkov a naučia sa krásne piesne.   

 

5_2

6_2

 

Pedagógom prípravného zboru je MgA. Ivana Záhorová Rovňáková

 

je absolventkou Janáčkovej akadémie múzických umení v Brne a Štátneho konzervatória v Bratislave. Absolvovala ročné štipendium na prestížnej Oundle school a neskôr pokračovala v štúdiu na Leeds University v Anglicku.

Pedagogickej činnosti sa venuje viac ako 15 rokov. V súčasnosti na našej škole vyučuje zborový spev, hru na harfu a hudobnú prípravku pre deti od 3 do 6 rokov. Dlhodobo pôsobila ako pedagóg zborového spevu na materských a základných školách v Bratislave. Pochádza z umeleckej rodiny. Jej otec je zakladateľom Speváckeho zboru Canens, riaditeľom a zriaďovateľom SZUŠ Macharova.  Mama je zakladateľkou a dirigentkou Bratislavského chlapčenského zboru.

Počas štúdia i pedagogickej praxe absolvovala množstvo hudobných školení a seminárov, zameraných na kreatívne hudobné vzdelávanie, Orffovu metodiku a prácu s deťmi predškolského veku pod vedením PaedDr. Lenky Pospíšilovej, Mgr. Marie Novotnej PhD., Prof. PhDr. Evy Jenčkovej CSc., PaedDr. Anny Derevjaníkovej PhD., Mgr.art. Tomáša Boroša PhD. ArtD). Hudobné workshopy a semináre viedla v rámci vzdelávacích projektov Filharmónie Brno a Opery North (Leeds, UK).  Je mamou dvoch detí, 4 ročnej Stelky a 5 ročného Alexa.

 

 Dizajn-bez-nazvu_5_2

 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Nesouhlasím Souhlasím